Intel Extreme Masters to seria międzynarodowych turniejów gier komputerowych. Cała impreza odbywa się w różnych miastach na terenie całego globu. Z roku na rok Intel Extreme Masters wydaje się zrzeszać coraz to większą liczbę osób, przez co w minionym roku całe wydarzenie zostało podzielone na dwa weekendy, ze względu na bardzo wysoką frekwencję.

Po raz pierwszy turniej ten miał miejsce w 2006 roku w Niemczech. Początkowo turniej ten miał jedynie zasięg europejski, z czasem jednak popularność wydarzenia sprawiła, że osoby z różnych części świata zaczęły się interesować tymi rozgrywkami. Podstawą rozgrywek Intel Extreme Masters były gry strategiczne, oraz gry z gatunku FPS. Dlaczego akurat tego typu gry? Spektakularny, oraz widowiskowy charakter rozgrywek zdawał się tu grać pierwsze skrzypce.

Przełom całego turnieju nastąpił podczas ósmego sezonu, kiedy to finał całych rozgrywek miał miejsce w Katowicach. Warto wspomnieć także o dodaniu do całej puli gier turnieju gry karcianej Heartsone, co okazało się strzałem w dziesiątkę i przypadło do gustu wielu graczom.

Za organizację całego wydarzenia odpowiedzialny jest Electronic Sport League (ESL), należący do niemieckiej spółki Turtle Entertainment GmbH. Ze względu na fakt, iż turnieje te rozgrywane są na całym świecie coraz większa ilość osób, które pasjonują się grami komputerowymi, przybywa na to wydarzenie.

W Polsce turnieje Intel Extreme Masters odbywają się już od pięciu lat. Biorąc pod uwagę jak szybko sprzedawane są bilety na to wydarzenie można wnioskować, że Polakom impreza ta naprawdę przypadła do gustu. W samym sezonie X, który miał miejsce w 2016 roku ponad 113 tysięcy osób odwiedziło halę Spodka. Co ciekawe, bilety na imprezę we wspominanym roku zostały wyprzedane w zaledwie piętnaście minut. Na tak dobry odzew ze strony fanów może wpływać fakt o prestiżu jaki prezentuje cała impreza. Każdy gracz, który bierze udział w tym oto wydarzeniu zdobywa cenne, unikatowe doświadczenie, które może zaowocować w przyszłości.

 

Load More Related Articles
 • Testy na alergie wziewne

  Wiosna jest chyba najlepszą porą roku. Przychodzi po niezbyt chłodnym i niezbyt przyjemnym…
 • Miasteczka na zachodzie Polski

  Wiele miasteczek w Polsce zwłaszcza tej zachodniej, to spuścizna po Niemcach. Małe poniemi…
 • Jak znaleźć dobrego fachowca

  Zarówno prace budowlane, jak i wykończeniowe charakteryzują się na ogół dość dużym poziome…
Zobacz więcej od Redaktor
 • Jak zbudować tani dom

  Czy budowa domu musi być droga? Dom niekiedy tańszy od mieszkania. Zdecydowana większość o…
 • Internetowi copywriterzy

  Pozycjonować strony internetowe można za pomocą różnych narzędzi i na różne sposoby. Dawni…
 • Mamy winnego? – Techniki ratujące świat

  Lubujący się we wszelkich skrótowych określeniach Amerykanie wymyślili nazwę na opisywane …
Zobacz więcej w Technologie
Możliwość komentowania została wyłączona

Sprawdź także

Testy na alergie wziewne

Wiosna jest chyba najlepszą porą roku. Przychodzi po niezbyt chłodnym i niezbyt przyjemnym…