Home Różne Ryż jawajski

Ryż jawajski

2 minuty
Możliwość komentowania Ryż jawajski została wyłączona
0
378

Ryż Lengko to jawajski ryż z mieszanką warzyw i krakersów, a wszystko to dobrze nasycone pikantnym sosem orzechowym. Jada się go na śniadanie lub brunch. Uwielbiam tę potrawę, choć niewiele osób, z którymi rozmawiałem je zna. Wiele ciekawych potraw można znaleźć w lokalnych barach azjatyckich. W poszukiwaniu najlepszych warto sprawdzić Poznań gdzie zjeść.

Taki ryż jada się z krakersami i kekapami. Składniki są smażone w głębokim tłuszczu na chrupiące kostki, kiełki z blanszowanej fasoli, posiekany ogórek, posiekane dymki i krakersy. Krakersy są w dwóch rodzajach, krakersy z krewetek, które mają być rozdrobnione na mniejsze kawałki i zmieszane z warzywami oraz krakersami w kształcie kluski, podawane w całości.

Wszystko należy smażyć do chrupkości. Gdy już będziesz miał wszystkie podstawowe składniki, przygotować te danie będzie naprawdę prosto. Posiekaj drobno ogórki. Gdy wydaje Ci się, że nie będą one wyjątkowo smaczne, rozdrobnij je naprawdę dobrze. Następnie poszatkuj dymki. Pokrój tempeh na cienkie plastry i smaż na głębokim tłuszczu do uzyskania brązowego i chrupiącego rezultatu. Pokrój spleśniały ser w małe kostki i smaż do chrupania. Połącz trochę ogórków, krakersów, twarogu, tempeh, dymki i kiełków fasoli w talerzu. Na wierzchu polej sosem orzechowym i dobrze wymieszaj. Takie dane na pewno każdego zaskoczy. Nie jest ono zbyt skomplikowany w przyrządzaniu, a jakże wyrafinowane!

 • Kuchnia szanghajska – z czym to się je?

  Kuchnia orientalna jest bardzo ogólnym stwierdzaniem, tak samo jak kuchnia azjatycka. Jeśl…
Load More Related Articles
 • Testy na alergie wziewne

  Wiosna jest chyba najlepszą porą roku. Przychodzi po niezbyt chłodnym i niezbyt przyjemnym…
 • Miasteczka na zachodzie Polski

  Wiele miasteczek w Polsce zwłaszcza tej zachodniej, to spuścizna po Niemcach. Małe poniemi…
 • Jak znaleźć dobrego fachowca

  Zarówno prace budowlane, jak i wykończeniowe charakteryzują się na ogół dość dużym poziome…
Zobacz więcej od Redaktor
Zobacz więcej w Różne
Możliwość komentowania została wyłączona

Sprawdź także

Testy na alergie wziewne

Wiosna jest chyba najlepszą porą roku. Przychodzi po niezbyt chłodnym i niezbyt przyjemnym…