Home Edukacja Przykłady społecznej odpowiedzialności w biznesie

Przykłady społecznej odpowiedzialności w biznesie

4 minuty
Możliwość komentowania Przykłady społecznej odpowiedzialności w biznesie została wyłączona
0
143

Kwestia społecznej odpowiedzialności biznesu staje się coraz bardziej popularna. Nie chodzi jedynie o wizerunek i finanse, lecz żyjemy w czasach, gdzie wielkie organizacje są coraz bardziej świadome znaczenia odpowiedzialności społecznej, widzą zmiany śordowiskowe i postanawia z tym walczyć. Oto kilka przykładów działań zgodnych z CSR:

Ford Motor Company
Ford ma zamiar zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych za pomocą silnika EcoBoost, co ma na celu zwiększenie efektywności paliwowej. Planuje również do 2022 roku wprowadzić 40 różnych  pojazdów elektrycznych i hybrydowych, inwestując w całe przedsięwzięcie 11 miliardów dolarów. Jak twierdzi zarząd Forda, całe przedsiębiorstwo jest skupione na tej jednej misji. Wszystkie ich pojazdy głównego nurtu, wszystkie flagowce mają brać udział w “elektryzacji”. W odróżnieniu od innych firm motoryzacyjnych, Ford twierdzi, że sukces w elektryzacji samochodów jest możliwy jedynie wtedy, gdy będą to samochody, które obecnie są już popularne, a nie wyprodukowane specjalnie do tego celu nowe modele. Dodatkowo amerykańskie przedstawicielstwa Forda korzystają z wiatraków wiatrowych i systemów fotowoltaicznych do zasilania swoich lokalizacji, co znacznie zmniejsza zużycie energii elektrycznej.

Netflix i Spotify
Firmy te skupiły się trochę na innych elementach CSR niż Ford. Zdecydowali się na kwestię związaną ze wspieraniem swoich pracowników i ich rodziny. Netflix oferuje 52 tygodnie płatnego urlopu rodzicielskiego, który można wykorzystać w dowolnym momencie, niezależnie wieku dziecka – może być o każdy moment, który uznamy za stosowny. Dla porównania w innych firmach technologicznych jest to 18 tygodni. Spotify oferuje krótszy okres, ale i tak całkiem imponujący – 24 tygodni płatnego urlopu.

Pfizer
Firma Pfizer korzysta z terminu „obywatelstwo korporacyjne” do określania swoich działań z zakresu CSR. Uważa, że jest to wpisane w genotyp ich firmy, ​​jest podstawą do działania i naturalnym modelem prowadzenia firmy. Na całym świecie firma prowadzi inicjatywy podnoszące świadomość na temat chorób niezakaźnych, a także zapewniające opiekę zdrowotną kobietom i dzieciom, które w innym przypadku nie miałyby zapewnionej opieki. Jednym z przykładów jest obniżenie ceny szczepionek Pevenar 13 (na zapalenie płuc, infekcje ucha i krwi) dla potrzebujących.

Load More Related Articles
  • Hashtagi a marketing

    Żyjemy teraz w erze cyfrowej! I nie sposób nie zauważyć ani jednego małego symbolu, który …
  • Minimalizm w mieszkaniu

    Ciemne kolory są nieco trudniejsze, aby stworzyć minimalistyczny efekt, ale nie oznacza to…
  • Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

    Ucząc się języków obcych możesz odkryć siebie! Często istnieje język, który odgrywa szczeg…
Zobacz więcej od Redaktor
Zobacz więcej w Edukacja
Możliwość komentowania została wyłączona

Sprawdź także

Hashtagi a marketing

Żyjemy teraz w erze cyfrowej! I nie sposób nie zauważyć ani jednego małego symbolu, który …