Home Mieszkanie Odbiór mieszkania – czego się spodziewać?

Odbiór mieszkania – czego się spodziewać?

3 minuty
Możliwość komentowania Odbiór mieszkania – czego się spodziewać? została wyłączona
0
191

Mieszkanie kupione. Formalności załatwione. Wykończenie gotowe. Nadszedł czas, aby odebrać swoje wymarzone „M”. Często emocje i ekscytacja związane z przejęciem kluczy, sprawiają, że zapomina się o wielu istotnych rzeczach, które należy sprawdzić. Jest to o tyle istotne, że niektóre wątpliwości czy usterki ciężko załatwić, kiedy wszystkie dokumenty będą już podpisane, a klucze znajdą się w naszych rękach.

Jednym z pierwszych kroków jest sprawdzenie powierzchni mieszkania. W niektórych przypadkach zdarza się, że wartości mogą się nieznacznie różnić od tych zapisanych na papierze. Jeżeli zawiera się umowę jeszcze przed ukończeniem budowy budynku, liczby mogą odbiegać od tego, czego się spodziewaliśmy, ale najczęściej są to niewielkie różnice. Kolejnym etapem jest skontrolowanie płaszczyzn ścian i podłóg. Będzie do tego potrzebna poziomica laserowa. Potem warto sprawdzić, czy we wszystkich gniazdkach, czy jest prąd. Najlepiej użyć do tego oprawki z żarówką oraz próbnika. Następnym etapem jest zweryfikowanie stanu drzwi i okien – czy są szczelne, czy same się nie zamykają, kiedy otworzy się je do połowy i czy nie ma nich żadnych uszkodzeń. Przed przejęciem kluczy należy jeszcze sprawdzić dokumentację, grzejniki oraz inne instalacje, np. domofon.

Część z wymienionych rzeczy trzeba sprawdzić już przy odbiorze mieszkania, ponieważ potem mogą pojawić się trudności z udowodnieniem, że powstałe szkody nie są nasza winą. Jednak niektóre elementy można zgłosić później. Developerzy chcą, aby ich klienci byli zadowoleni, dlatego na pewno nie będą robić problemów. Dlatego, szukając upragnionych 4 kątów, warto wybrać dobrego developera, np. mieszkania Bydgoszcz.

Load More Related Articles
Zobacz więcej od Redaktor
Zobacz więcej w Mieszkanie
Możliwość komentowania została wyłączona

Sprawdź także

Warto czytać opinie o wycieczkach

Najczęściej planując wakacje, podążamy do biura turystycznego, by zaznajomić się z jego of…