Internet to ogólnoświatowa sieć komputerowa. Posługując się dostępnymi poprzez Internet encyklopediami multimedialnymi można otrzymać znacznie bardziej rozbudowaną definicję.

Jeden z portali wiedzy opisuje ją jako globalną sieć komputerową, powstałą na bazie rodziny protokołów TCP/IP, początkowo jako sieć militarną, następnie akademicką, a obecnie głównie komercyjną. Do jej podstawowych usług zalicza się pocztę elektroniczną, strony WWW, przesyłanie plików FTP, grupy wiadomości oraz Telnet. W dalszej części wyżej wymieniony portal informuje nas, że zasoby sieci gromadzone są na ciągle zwiększającej się liczbie komputerów. W połowie 2004 roku było to około 750 milionów komputerów na całym świecie. Wiemy już, że liczba komputerów w roku 2007 przekroczyła miliard. Podobnie jest z liczbą użytkowników Internetu, których liczba w styczniu 2007 wynosiła ponad miliard osób na całym świecie (16,6% całej populacji). W trzecim kwartale 2006 roku liczbę internautów w Polsce szacowano na około 11,4 miliona osób, co stanowi 37,8% ogółu mieszkańców. Przybliżona liczba opublikowanych stron internetowych podawana przez witrynę wynosi obecnie około 13,96 miliarda.

Przytoczone powyżej liczby potwierdzają, że Internet jest bogatym źródłem informacji tworzonym przez ludzi z całego świata. Ilość opublikowanych witryn spowodowała konieczność wprowadzenia systemów podziału oraz klasyfikacji ich zawartości, a w konsekwencji utworzenie katalogów stron internetowych. Należy jednak podkreślić, że Internet i WWW nie są synonimami, ponieważ Internet to zbiór sieci komputerowych połączonych z wykorzystaniem kabli, światłowodów, łączy bezprzewodowych itp., a WWW jest zbiorem dokumentów oraz innych zasobów połączonych hiperłączami i URL-ami stanowiąc jedynie jedną z usług udostępnianych przez Internet.

 • Internet a public relations

  Public relations jest dziedziną stosunkowo młodą, bo swoimi początkami sięga pierwszych la…
 • Jak powstał język HTML?

  Historia języka HTML łączy się bezpośrednio z powstaniem sieci WWW. W roku 1989 pracownik …
Load More Related Articles
 • Hashtagi a marketing

  Żyjemy teraz w erze cyfrowej! I nie sposób nie zauważyć ani jednego małego symbolu, który …
 • Minimalizm w mieszkaniu

  Ciemne kolory są nieco trudniejsze, aby stworzyć minimalistyczny efekt, ale nie oznacza to…
 • Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

  Ucząc się języków obcych możesz odkryć siebie! Często istnieje język, który odgrywa szczeg…
Zobacz więcej od Redaktor
Zobacz więcej w Technologie
Możliwość komentowania została wyłączona

Sprawdź także

Hashtagi a marketing

Żyjemy teraz w erze cyfrowej! I nie sposób nie zauważyć ani jednego małego symbolu, który …